Sac Jantlı Kauçuk Kaplı Tekerlekler Rulmanlı Havalı Tekerlekler Plastik Jantlı Kauçuk Kaplı Tekerlekler

El Arabası Tekerlekleri

Toplam 20 ürün görüntüleniyor.
1 2

El Arabası Tekerleği Nedir?

El ile taşınamayacak yüklerin taşınması konusunda yardımcı bir araç olan el arabası depolama, imalat, nakliye, tarım ve inşaat da dahil olmak üzere pek çok sektörde kullanılır. Farklı boyutlarda, farklı malzemeler ile ve farklı yapısal özelliklere sahip olarak üretilen el arabası tekerleri taşınacak yükün miktarı konusunda belirleyicidir. Siz de özellikleri ve çeşitleri bakımından farklılık gösteren el arabası tekerleği modellerini uygun fiyat avantajları ile e-Tekerlek.com üzerinden satın alabilirsiniz.

El Arabası Tekerinin Özellikleri

El arabası tekerleklerinin çap, malzeme, yapı, yüzey özellikleri ve yapısal destek gibi farklı özellikleri bulunur. Bu özellikler ile ilgili bilinmesi gereken noktalar şunlardır:

 

  • Tekerleklerin çapı genişledikçe, taşıyabileceği yük miktarı da artar,
  • El arabası tekeri farklı malzemelerden üretilir, malzeme seçimine taşınacak yükün ağırlığına, zemin şartlarına ve kullanım sıklığına göre karar verilir,
  • Tekerleklerin yüzeyi sert zeminlere ya da çamurlu, kaygan ve engebeli zeminlere göre farklı şekillerde tasarlanır.

 

Seçilecek olan el arabası tekeri modelinin ihtiyaçlara göre belirlenmesi ve seçim sırasında bu özelliklerin göz önünde bulundurulması gerekir.

El Arabası Tekeri Çeşitleri

El arabası tekerleri sac jantlı kauçuk kaplı, rulmanlı havalı ve plastik jantlı kauçuk kaplı el arabası tekeri olmak üzere üç grupta incelenebilir.

Sac Jantlı Kauçuk Kaplı El Arabası Tekeri

Sac jantlı kauçuk kaplı el arabası tekerlerinin 200x50 ve 250x50 olmak üzere iki farklı boyutu bulunur. Taşıma kapasiteleri 180 kg ile 210 kg arasında değişir. Bilya rulmanlı, masura rulmanlı ve burçlu olarak üretilirler. Kauçuk kaplama olduğu için çekiş gücünü artırır ve zeminde kaymayı önler.

Rulmanlı Havalı El Arabası Tekeri

Rulmanlı havalı el arabası tekeri plastik jantlı ya da sac jantlı olarak üretilebilir. Bilya rulmanlı ve masura rulmanlı çeşitleri bulunur. Çapları ise 250 mm ile 415 mm arasında değişir. Darbe emici bir özelliği bulunur. Basınç ayarı yapılabildiğinden zemin ya da yük durumuna göre ayarlanabilir. Ayrıca rulmanlı el arabası tekeri sürtünmeyi minimize ederek harcanan gücün daha az olmasını sağlar. 

Plastik Jantlı Kauçuk Kaplı El Arabası Tekeri

Burçlu şekilde üretilen plastik jantlı kauçuk yük arabası tekerleği 200 mm ile 300 mm arasında değişen çaplarda üretilir. Bu tarz tekerlekler daha çok hafif yükler için tercih edilir ve ofisler, bahçeler ya da mağazalar için idealdir. Diğer tekerlek modelleri ile karşılaştırıldığında daha uygun maliyetlidir. Eğer bu tür bir taşıma arabası tekerleği ağır yükler için kullanılırsa, kullanım ömrü kısalabilir.

El Arabası Tekerleri Uygun Fiyat İle e-Tekerlek.com’da!

e-Tekerlek.com sektördeki 20 yılı aşkım tecrübesiyle Türkiye’nin önde gelen tekerlek üreticilerinden biri konumundadır. Eğer siz de yedek parça ihtiyaçlarınızı karşılamak ve alışverişlerinizi uygun el arabası tekerleği fiyatları ile tamamlamak isterseniz, e-Tekerlek.com’u tercih edebilirsiniz.

 

 

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.