Hayat Kolaylaştıran El Arabası Tekerlekleri

Hayat Kolaylaştıran El Arabası Tekerlekleri

09 Ekim 2016

Hayat Kolaylaştıran El Arabası Tekerlekleri

Tekerlek taşıma ihtiyacı ile bulunmuş ve hayatımızı kolaylaştırmıştır. Tekerlek icadı sayesinde pek çok buluş yapılmıştır. Bugün günlük hayatımızda kullandığımız pek çok alette tekerlek bulunmaktadır.

Örneğin el arabası tekerleği pek çok şeyi taşımamız için en büyük yardımcımızdır. İnsan gücü ile yük taşımayı sağlayan bu arabalardaki en önemli unsur kuşkusuz el arabası tekerleği dir. El arabası tekerleği olmadan bir insanın el ile taşıyamayacağı yükü el arabası tekerleği sayesinde kolayca taşıyabilmekteyiz. Günlük hayatımızda sıkça kullandığımız ve kolayca manevra yapabilmemizi, yükümüzü istediğimiz yöne taşımamızı sağlayan ise bu küçük el arabası tekerleği dir. El arabası kaldıraçlara bir örnektir. Kaldıraçlar sayesinde büyük ağırlıklar fazla kuvvet uygulanmadan kaldırılabilmektedir. El arabası tekerleği sayesinde de bu kaldıraç hareketli hale gelmiştir.

El arabalarında genellikle dolgu kauçuk tekerlekler, sac jantlı tekerlekler, plastik jantlı tekerlekler ya da havalı tekerlekler kullanılabilir. Son zamanlarda şişme tekerleklerin kullanımı daha da artmaktadır.

El arabası tekerlekleri tek veya çift tekerlek olarak kullanılabilir. Geleneksel tek tekerlekli el arabaları en çok bahçelerde ve inşaatlarda kullanılmaktadır. El arabası tekerleği sayesinde normalde kolayca taşıyamayacağımız toprak, gübre, çimento gibi malzemeleri rahatlıkla taşıyabiliriz.

Çift tekerlekli el arabaları yük taşımak için idealdir. Bu el arabaları ile yüksek ağırlıktaki koliler bile çok rahat bir şekilde taşınabilmektedir.  Farklı büyüklüklerde ve ağırlıklardaki yükleriniz için farklı boyuttaki el arabası tekerlekleri e-tekerlek’te, el arabası tekerlekleri kategorisi altındadır.

E-tekerlek.com da hem plastik jantlı havalı (şişme) tekerleklerin hem de sac jantlı havalı (şişme) tekerleklerin onlarca çeşidine çok uygun fiyat ve teslimat koşulları ile ulaşabilirsiniz. Bu kadar yükünüz varken, tekerlek seçimi ile yorulmamanız adına yapmanız gereken tek şey e-tekerlek.com’ a gelmek ve kolayca sipariş ve ödeme yöntemleri ile siparişinizin adresinize gelmesini beklemek! Yükünüzü bize bırakın!

Blog Yazılarımız
Tümünü Görüntüle
Bilya Nedir? Ne İşe Yarar?
Farklı endüstrilerde işlerin hızlı bir şekilde ilerlemesi ya da üretilen şeylerin verimliliğinin artması için küçük ama son derece işlevsel parçalar bulunur. İşte bilyalar da bu parçalardan biridir. Rulmanlarda, taşıma sistemlerinde, üretim makinelerinde ve daha çok farklı alanda karşımıza çıkan bilyalar boyut, malzeme ve tasarım bakımından farklı özellikler gösterebilir. Bu da farklı endüstrilere ve ihtiyaçlara karşılık vermesi anlamına gelir. Peki farklı endüstrilerde kullanılan ve işleri...
Termoplastik Nedir? Termoplastik Malzeme Özellikleri
Farklı sektörler, sektörel ihtiyaçlarına uygun olacak şekilde farklı malzemeler kullanıyor. Malzeme seçiminde dayanıklılık, işlenebilirlik ve maliyet gibi birtakım faktörler mevcut. Tüm bu faktörler için tatmin edici sonuçlar veren termoplastik de sık kullanılan malzemelerden biri. Peki termoplastik nedir ve kullanım alanları nelerdir?
Polyamid Nedir? Özellikleri Nelerdir?
Farklı endüstriler üretim süreçlerinde, ihtiyaçları dahilinde dayanıklılığı, esnekliği, ısıya karşı dayanıklılığı, maliyetlerinin düşüklüğü ve daha pek çok faktöre bağlı olarak çeşitli malzemeler kullanılır. Bu malzemelerin ihtiyaçları karşılaması önemli olduğu kadar, maliyetleri düşürmesi ve olabilecek en iyi tüketici ürünlerini ortaya çıkarması da önemlidir. Bu anlamda son yüzyılın en yaygın kullanılan malzemelerinden biri polyamid ya da poliamit olarak karşımıza...
Palet Nedir? Nerelerde Kullanılır?
Tüm sektörler için depolama ve lojistik süreçleri hayati bir öneme sahiptir. Paletler, depolama ve lojistik süreçlerini kolaylaştırarak hem iş gücü hem de maliyetler bakımından üst düzey bir verimlilik sağlar. Peki palet nedir ve nerelerde kullanılır?
Ağır Sanayi Tekerleği Nedir? Özellikleri Nelerdir?
Ağır sanayi sektöründe hem hammaddelerin hem de nihai ürünlerin taşınması önemli işlerden biridir. Dolayısıyla lojistik alanında kullanılan araçlar ve bu araçların tekerleri de son derece önemlidir. Peki ağır sanayi tekerleği nedir, ne gibi özellikler sunar ve farklı alanlarda kullanılan ağır sanayi tekerleklerinin kullanım alanları nelerdir?
Havalı Teker Nedir? Özellikleri Nelerdir?
Taşıma ekipmanlarında kullanılan tekerlek çeşitleri taşıma performansını doğrudan etkiler. Kullanılan tekerleğin tipi taşıma kapasitesini, taşıma konforunu, esnekliği ve gürültüyü belirler. Örneğin dolgu lastikler zorlu koşullarda konforlu bir sürüş yaratmazken içi hava dolu lastiklerde durum tam tersidir. Elbette her iki tekerlek türünün de kendisine göre birtakım avantajları ve dezavantajları bulunur. Peki havalı tekerlek nedir, özellikleri nelerdir, ne gibi avantajlar sunar ve farklı ihtiyaçlara karşılık...
Sanayi Nedir? Sanayi Örnekleri Nelerdir?
Türkiye, organize sanayi bölgelerinin sayısı bakımından dünyanın önde gelen ülkelerinden biri olarak kabul ediliyor. Ayrıca çok sayıda limana sahip olması ihracat ve ithalat faaliyetleri bakımından da son derece önemli. Sanayi faaliyetleri tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de gelişim göstermeye devam ediyor. Ülkelerin ekonomik olarak gelişmesini ve toplumsal refahın yükselmesini sağlayan en önemli lokomotiflerden biri olarak kabul edilen sanayi nedir ve sanayi ürünleri nelerdir?
Çelik Nedir? Hammaddesi Nedir?
İnşaat, otomotiv, enerji ve makine de dahil olmak üzere pek çok sektörde kullanılan çelik, bugün üretim süreçlerinin de en önemli malzemelerinden biri durumunda. Sahip olduğu özellikler sayesinde maksimum bir dayanıklılık sunan bu ürün hem ekonomik olması hem de üretim süreçlerinin kolay olması nedeniyle yaygın olarak kullanılıyor. Çelik malzemeler ile hem günlük olarak kullandığımız pek çok araçta hem de devasa yapılarda karşılaşmak mümkün. Peki çelik...
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.