Blog

Poliüretan Nedir? Hangi Alanlarda Kullanılır?

20 Nisan 2022

Poliüretanlar; içerisinde en az iki aktif hidrojen bulunduran birkaç kimyasal madde ve bileşen ile girdiği reaksiyon sonucu elde edilen bir polimer maddedir. Kolay işlenip kolay şekil alabilir olması yüksek yalıtım özelliği, ekolojik olması, yüksek aşınma direnci ve ısıya dayanıklılığı ve aynı zamanda ekonomik olması endüstriyel alanlarda yüksek oranda kullanılmasına olanak sağlar.

Ağır Sanayi Nedir?

20 Nisan 2022

Ağır sanayiyi büyük ürün ve yüksek sermaye yatırımlarıyla üretim araçlarını ve fabrikaları üreten bir model olarak tanımlayabiliriz. Ağır sanayi endüstrisinde(maden, demir çelik, petrol işletmeciliği vb.) Kullanılan makine ve teçhizatların üretilmesine ayrıca bu makine ve teçhizatlarla üretim yapılmasına ve işlenmesine ağır sanayi adı verilir. 

Transpalet Nedir?

20 Nisan 2022

Transpalet, hidrolik pompa yardımı ile paket haline getirilmiş ya da muhafazalı parçaları, sınırlı mesafeler ve alanlarda yerleştirmeye yarayan, , güçlü motorlara sahip sıcağa ve soğuğa özel olarak dayanıklı aletlerdir. Transpaletler manüel transpalet ve akülü transpalet şeklinde iki çeşit üretilebilirler.

Amortisör Nedir? Ne İşe Yarar?

20 Nisan 2022

Amortisörler tekerleklerin aşağı yukarı hareketini kontrol eden bir süspansiyon bileşenidir. Otomobil gibi motorlu araçlarda kullanımını baz aldığımızda amortisörün işlevini şöyle tarif edebiliriz;doğası gereği darbe kuvvetini kısmi olarak elemine eden tekerlek kalan darbeyi yaylara iletir. Ve darbe sebebiyle tekerlek yaylar üzerinde salınıma başlar. 

Tekerleğin İcadı

20 Nisan 2022

Farkında olmasak da hayatımızın hemen her alanında vazgeçilmez bir unsur olan tekerlek sizce ne zaman icat edildi? Ve kim ne amaçla icat etti? Gelin biraz buna bakalım.

Sarhoş Tekerlek Nedir? Ne İşe Yarar?

20 Nisan 2022

Bir diğer adıyla döner tekerlek; tekerlek ile bağlantı kısmının arasında bulunan bilya sayesinde, uygulama alanına sabitlenmiş bağlantı maşasından bağımsız olarak 360 derece dönebilirler.  Bu da bize sarhoş tekerlek kullandığımız uygulamayı kolay hareket ettirebilme ve istediğimiz yöne çevirebilme kabiliyeti sunar. 

OFİS KOLTUĞU TEKERLEK DEĞİŞİMİ

08 Şubat 2022

Medikal Tekerlekler Ve Ürün Özellikleri

27 Ocak 2020

E-tekerlek.com sitesine giren alıcılar başta medikal tekerlek ürünleri olmak üzere sayısız seçeneklerde sunulan ürünleri inceleyebilirler. Beğenilen ürünler isteğe bağlı olarak Whatsapp üzerinden de pratik bir şekilde sipariş edilebiliyor. Aynı hafta içerisinde kargoya verilen medikal tekerlek ürünlerinin tahmini teslimat süresi ise üç iş günüdür.

Transpalet Tekerler Ve Ürün Özellikleri

27 Ocak 2020

Alıcıların tercihine sunulan transpalet tekeri ürünleri e-tekerlek.com sitesinde satışa çıkarılıyor. Alüminyum ve kauçuk malzemeleri kullanılarak imal edilen bu tekerlerin birçok farklı kullanım alanı mevcuttur. Otomotiv sektörü dışında sitenin mevcut kategorilerinden temin edilebilen bu tekerler temizlik ekipmanlarında da değerlendirilmeye açıktır.

Sanayiye Özel Profesyonel Tekerler

13 Aralık 2019

Ağır yüklerin kolaylıkla bir yerden bir yere taşınmasında önemli rol oynayan tekerler, sanayide de kolaylık sağlıyor. Özellikle metal eşya üretimi yapan firmalar, üretim esnasında nakil işlemlerini tekerlekli araçlarla gerçekleştiriyor. Bu araçlar için üretilen sanayi tekerleği, dayanıklı ve kullanışlı özelliklere sahiptir.

1 2 3 .... 6 7 8
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.