Blog

Rulman Nedir?

14 Aralık 2022

Rulman sözlük anlamıyla; mekanik ve elektrikli düzeneklerde kayma sürtünmesi yerine bir yuvarlanma sürtünmesi sağlayarak enerji yitirilmesini azaltmak için yataklarla muylular arasına yerleştirilen parça anlamını taşımaktadır. Temel olarak 4 farklı ana parçanın bir araya gelmesiyle meydana gelir; en basit şekliyle rulmanı oluşturan bileşenler;

Tutamak Nedir?

14 Aralık 2022

Tutamaklar, endüstriyel mutfak, gıda makineleri, tekstil makineleri, ambalaj makineleri gibi sanayi makinelerinde ve hastanelerde, imalat yapılan alanlardan tutunda gündelik hayatta mobilyalarda iş yerlerinde kullanılan vazgeçilmez parçalardır. Kapakları, kaplamaları ve başlıkları açmak ve kapatmak için tutucu elemanlar olarak görev görürler, volanlar ve çarkları tutmak açmak ve kapatmak için, iki profil boruyu birbirine sabitlemek için, mobilya endüstrisi ile spor cihazları imalatının yanı sıra özellikle makine, tesis ve takım imalatında kullanılırlar. E-tekerlek.com da tüm tutamak çeşitlerine ulaşabilirsiniz.

Titreşim Takozu Nedir?

14 Aralık 2022

Yüksek titreşimli ve darbeli çalışan makinaların titreşime bağlı olarak iç parçalarında ya da yüzeylerinde deformasyon oluşabilir ve hatta kullanım ömürleri kısalabilmektedir. Titreşim takozları bunu önlemek için kullanılacak en iyi makina ekipmanıdır.

 

Menteşe Nedir ?

14 Aralık 2022

Menteşler, Kapı, pencere, mobilya kapakları vb. açılır kapanır olan her şeyde kullanılan, bir mille birbirine tutturulmuş, biri sabit, öbürü hareketli iki parçadan oluşan metal ya da plastik parçalardır.

Poliüretan Nedir? Hangi Alanlarda Kullanılır?

20 Nisan 2022

Poliüretanlar; içerisinde en az iki aktif hidrojen bulunduran birkaç kimyasal madde ve bileşen ile girdiği reaksiyon sonucu elde edilen bir polimer maddedir. Kolay işlenip kolay şekil alabilir olması yüksek yalıtım özelliği, ekolojik olması, yüksek aşınma direnci ve ısıya dayanıklılığı ve aynı zamanda ekonomik olması endüstriyel alanlarda yüksek oranda kullanılmasına olanak sağlar.

Ağır Sanayi Nedir?

20 Nisan 2022

Ağır sanayiyi büyük ürün ve yüksek sermaye yatırımlarıyla üretim araçlarını ve fabrikaları üreten bir model olarak tanımlayabiliriz. Ağır sanayi endüstrisinde(maden, demir çelik, petrol işletmeciliği vb.) Kullanılan makine ve teçhizatların üretilmesine ayrıca bu makine ve teçhizatlarla üretim yapılmasına ve işlenmesine ağır sanayi adı verilir. 

Transpalet Nedir?

20 Nisan 2022

Transpalet, hidrolik pompa yardımı ile paket haline getirilmiş ya da muhafazalı parçaları, sınırlı mesafeler ve alanlarda yerleştirmeye yarayan, , güçlü motorlara sahip sıcağa ve soğuğa özel olarak dayanıklı aletlerdir. Transpaletler manüel transpalet ve akülü transpalet şeklinde iki çeşit üretilebilirler.

Amortisör Nedir? Ne İşe Yarar?

20 Nisan 2022

Amortisörler tekerleklerin aşağı yukarı hareketini kontrol eden bir süspansiyon bileşenidir. Otomobil gibi motorlu araçlarda kullanımını baz aldığımızda amortisörün işlevini şöyle tarif edebiliriz;doğası gereği darbe kuvvetini kısmi olarak elemine eden tekerlek kalan darbeyi yaylara iletir. Ve darbe sebebiyle tekerlek yaylar üzerinde salınıma başlar. 

Tekerleğin İcadı

20 Nisan 2022

Farkında olmasak da hayatımızın hemen her alanında vazgeçilmez bir unsur olan tekerlek sizce ne zaman icat edildi? Ve kim ne amaçla icat etti? Gelin biraz buna bakalım.

Sarhoş Tekerlek Nedir? Ne İşe Yarar?

20 Nisan 2022

Bir diğer adıyla döner tekerlek; tekerlek ile bağlantı kısmının arasında bulunan bilya sayesinde, uygulama alanına sabitlenmiş bağlantı maşasından bağımsız olarak 360 derece dönebilirler.  Bu da bize sarhoş tekerlek kullandığımız uygulamayı kolay hareket ettirebilme ve istediğimiz yöne çevirebilme kabiliyeti sunar. 

1 2 3 .... 6 7 8
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.