MAKİNELERİN ÖMRÜNÜ UZATAN TİTREŞİM TAKOZU

MAKİNELERİN ÖMRÜNÜ UZATAN TİTREŞİM TAKOZU

06 Aralık 2016

Üretim ve imalat alanında çalışan makinaların çoğu salınımla çalışmaktadır ve titreşim yaratmaktadır. Makinelerin yarattığı bu darbeli çalışma sistemi çevresine olduğu kadar makinenin kendi aksamlarına da zarar vermektedir.  İşte bu noktada titreşim takozları devreye girer. Titreşim takozu dediğimiz parçalar, darbeli çalışma olan mekanizmalarda birbiriyle bağlantılı sistem elemanları arasında oluşan sürtünmeyi fazla enerjiyi yutarak engelleyen parçalardır. Titreşim takozları, sistem elemanlarının üretim sürecinde boyut ve yüzey kalitesinde ortaya çıkan farklardan kaynaklanan boşlukları karşılayan parçalardır. Makinayı dengede tutan titreşim takozları makinelerin hareketini azaltır. Titreşim takozları makinelerin ömrünü uzatırlar ve daha güvenli bir çalışma ortamı yaratırlar. Titreşim takozları, tekstil ve dokuma makinelerinde, medikal cihazlarda, enjeksiyon makinelerinde, ısıtma soğutma sistemlerinde, tarım makineleri için vazgeçilmez parçalardır. Titreşim takozlarını imalat sektöründe bu kadar vazgeçilmez yapan bir diğer sebep ise titreşimin yarattığı ortam gürültüsünü azaltmasıdır. Makinelerin çıkardığı sesi en aza indiren titreşim takozları, uygun çalışma ortamını size sağlamaktadır.

Titreşim takozları kullanım alanlarına göre çeşitlendirilmiştir. Makinelerin gezinmesini engelleyen bu vibrasyon takozları cıvatalı ve burçlu seçenekleriyle üretilmişlerdir. İhtiyaç doğrultusunda tek burçlu, tek cıvatalı, çift burçlu, çift cıvatalı takozlar olduğu gibi hem burçlu hem cıvatalı takozlar da mevcuttur. Üretim ve imalat sektöründe iş yükünüzü hafifletecek ürünleri sizlere sunan e-tekerlek.com sayfamızda çok işlevli titreşim takozu seçeneklerini bulabilirsiniz. Titreşim takozları metal çinko kaplı olarak doğal kauçuktan üretilmiştir. Uygun fiyatlar ile sunulan titreşim takozları nın 20°C ve +80°C arasında sıcaklık direncine sahiptir ve pek çok sektörde kullanımı uygundur. Farklı ebatlarda, en iyi kalitede, en uygun fiyatlı titreşim takozu seçeneklerini e-tekerlek.com adresinde bulabilirsiniz. Ayrıca E-tekerlek üretim sürecinde sizi yormayarak siparişlerinizi kapınıza kadar teslim etmektedir. Daha güvenli çalışan makineler için ve çalışanlara gürültüsüz ve sağlıklı bir çalışma ortamı sağlamak için E-tekerlek.com ‘u takip edin. Unutmayın zor olan üretim şartlarını kolaylaştırmak için E-tekerlek her zaman yanınızda.

Blog Yazılarımız
Tümünü Görüntüle
Bilya Nedir? Ne İşe Yarar?
Farklı endüstrilerde işlerin hızlı bir şekilde ilerlemesi ya da üretilen şeylerin verimliliğinin artması için küçük ama son derece işlevsel parçalar bulunur. İşte bilyalar da bu parçalardan biridir. Rulmanlarda, taşıma sistemlerinde, üretim makinelerinde ve daha çok farklı alanda karşımıza çıkan bilyalar boyut, malzeme ve tasarım bakımından farklı özellikler gösterebilir. Bu da farklı endüstrilere ve ihtiyaçlara karşılık vermesi anlamına gelir. Peki farklı endüstrilerde kullanılan ve işleri...
Termoplastik Nedir? Termoplastik Malzeme Özellikleri
Farklı sektörler, sektörel ihtiyaçlarına uygun olacak şekilde farklı malzemeler kullanıyor. Malzeme seçiminde dayanıklılık, işlenebilirlik ve maliyet gibi birtakım faktörler mevcut. Tüm bu faktörler için tatmin edici sonuçlar veren termoplastik de sık kullanılan malzemelerden biri. Peki termoplastik nedir ve kullanım alanları nelerdir?
Polyamid Nedir? Özellikleri Nelerdir?
Farklı endüstriler üretim süreçlerinde, ihtiyaçları dahilinde dayanıklılığı, esnekliği, ısıya karşı dayanıklılığı, maliyetlerinin düşüklüğü ve daha pek çok faktöre bağlı olarak çeşitli malzemeler kullanılır. Bu malzemelerin ihtiyaçları karşılaması önemli olduğu kadar, maliyetleri düşürmesi ve olabilecek en iyi tüketici ürünlerini ortaya çıkarması da önemlidir. Bu anlamda son yüzyılın en yaygın kullanılan malzemelerinden biri polyamid ya da poliamit olarak karşımıza...
Palet Nedir? Nerelerde Kullanılır?
Tüm sektörler için depolama ve lojistik süreçleri hayati bir öneme sahiptir. Paletler, depolama ve lojistik süreçlerini kolaylaştırarak hem iş gücü hem de maliyetler bakımından üst düzey bir verimlilik sağlar. Peki palet nedir ve nerelerde kullanılır?
Ağır Sanayi Tekerleği Nedir? Özellikleri Nelerdir?
Ağır sanayi sektöründe hem hammaddelerin hem de nihai ürünlerin taşınması önemli işlerden biridir. Dolayısıyla lojistik alanında kullanılan araçlar ve bu araçların tekerleri de son derece önemlidir. Peki ağır sanayi tekerleği nedir, ne gibi özellikler sunar ve farklı alanlarda kullanılan ağır sanayi tekerleklerinin kullanım alanları nelerdir?
Havalı Teker Nedir? Özellikleri Nelerdir?
Taşıma ekipmanlarında kullanılan tekerlek çeşitleri taşıma performansını doğrudan etkiler. Kullanılan tekerleğin tipi taşıma kapasitesini, taşıma konforunu, esnekliği ve gürültüyü belirler. Örneğin dolgu lastikler zorlu koşullarda konforlu bir sürüş yaratmazken içi hava dolu lastiklerde durum tam tersidir. Elbette her iki tekerlek türünün de kendisine göre birtakım avantajları ve dezavantajları bulunur. Peki havalı tekerlek nedir, özellikleri nelerdir, ne gibi avantajlar sunar ve farklı ihtiyaçlara karşılık...
Sanayi Nedir? Sanayi Örnekleri Nelerdir?
Türkiye, organize sanayi bölgelerinin sayısı bakımından dünyanın önde gelen ülkelerinden biri olarak kabul ediliyor. Ayrıca çok sayıda limana sahip olması ihracat ve ithalat faaliyetleri bakımından da son derece önemli. Sanayi faaliyetleri tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de gelişim göstermeye devam ediyor. Ülkelerin ekonomik olarak gelişmesini ve toplumsal refahın yükselmesini sağlayan en önemli lokomotiflerden biri olarak kabul edilen sanayi nedir ve sanayi ürünleri nelerdir?
Çelik Nedir? Hammaddesi Nedir?
İnşaat, otomotiv, enerji ve makine de dahil olmak üzere pek çok sektörde kullanılan çelik, bugün üretim süreçlerinin de en önemli malzemelerinden biri durumunda. Sahip olduğu özellikler sayesinde maksimum bir dayanıklılık sunan bu ürün hem ekonomik olması hem de üretim süreçlerinin kolay olması nedeniyle yaygın olarak kullanılıyor. Çelik malzemeler ile hem günlük olarak kullandığımız pek çok araçta hem de devasa yapılarda karşılaşmak mümkün. Peki çelik...
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.