Kauçuk Tekerlek Çeşitleri

Kauçuk Tekerlek Çeşitleri

21 Haziran 2018

Günümüzde genellikle iş yükünün azaltılması için taşıma amacıyla kullanılan bütün yardımcı araçlarda tekerlek bulunmaktadır. Bu nedenle insanoğlu için vazgeçilmez bir buluştur. Sanayide, otomotivde, tekstilde daha bir çok sektörde tekerlek kullanılan malzemeler bulunmaktadır. Bu malzemeler ve sabit cisimleri kolay hareket ettirebilmek için gerekli olan tekerlek çeşitleri E-tekerlek.com sitesi üzerinden temin edilebilir. Online tekerlerk satış mağazamızda sanayi, mobilya, döküm, poliamid, poliüretan, havalı ve kauçuk tekerlek çeşitleri bulunmaktadır. Site alışveriş yapan müşterilerine bir çok imkan sunmaktadır. Bu imkanların başında ürün çeşitliliği ve uygun fiyat imkanı sayılabilir. Ayrıca bütün kredi kartlarına taksit ve 100 tl üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo imkanı da sunmaktadır.

Kauçuk Tekerlek Fiyatları

Kauçuk bilindiği üzere kauçuk ağacından elde edilen bir malzemedir. Kauçuk tekerleklerde tekerleğin yere temas eden kısmı kauçuk malzemedir. Ancak tekerleğin diğer kısımları plastik ve metal malzemeden yapılabilmektedir. Bu nedenle kauçuk tekerlek çeşitleri tekerleğin bağlantı şekline, kaplama malzemesine, yataklama tipine, kullanılan malzemeye, taşıma kapasitesine, uygulama alanına ve tipine göre değişmektedir.

Kauçuk tekerlek çeşitleri bağlantı şekline göre tabla, delik, cıvata ve soket olarak; kaplama malzemesine göre havalı, gri kauçuk ve kauçuk olarak; yataklama tipine göre burçlu, bilya rulmanlı ve masura rulmanlı olarak; tipine göre oynak, sabit ve oynak frenli olarak; taşıma kapasitesi göre 50-250 kg. aralığında taşımasına göre; uygulama alanına göre servis, tarım, taşıma, konveyör, yıkama, tekstil ve otomotiv olarak ayrılmaktadır. Döküm teker çeşitleri ile ilgili yazımız için bu sayfayı inceleyebilirsiniz.

Blog Yazılarımız
Tümünü Görüntüle
Bilya Nedir? Ne İşe Yarar?
Farklı endüstrilerde işlerin hızlı bir şekilde ilerlemesi ya da üretilen şeylerin verimliliğinin artması için küçük ama son derece işlevsel parçalar bulunur. İşte bilyalar da bu parçalardan biridir. Rulmanlarda, taşıma sistemlerinde, üretim makinelerinde ve daha çok farklı alanda karşımıza çıkan bilyalar boyut, malzeme ve tasarım bakımından farklı özellikler gösterebilir. Bu da farklı endüstrilere ve ihtiyaçlara karşılık vermesi anlamına gelir. Peki farklı endüstrilerde kullanılan ve işleri...
Termoplastik Nedir? Termoplastik Malzeme Özellikleri
Farklı sektörler, sektörel ihtiyaçlarına uygun olacak şekilde farklı malzemeler kullanıyor. Malzeme seçiminde dayanıklılık, işlenebilirlik ve maliyet gibi birtakım faktörler mevcut. Tüm bu faktörler için tatmin edici sonuçlar veren termoplastik de sık kullanılan malzemelerden biri. Peki termoplastik nedir ve kullanım alanları nelerdir?
Polyamid Nedir? Özellikleri Nelerdir?
Farklı endüstriler üretim süreçlerinde, ihtiyaçları dahilinde dayanıklılığı, esnekliği, ısıya karşı dayanıklılığı, maliyetlerinin düşüklüğü ve daha pek çok faktöre bağlı olarak çeşitli malzemeler kullanılır. Bu malzemelerin ihtiyaçları karşılaması önemli olduğu kadar, maliyetleri düşürmesi ve olabilecek en iyi tüketici ürünlerini ortaya çıkarması da önemlidir. Bu anlamda son yüzyılın en yaygın kullanılan malzemelerinden biri polyamid ya da poliamit olarak karşımıza...
Palet Nedir? Nerelerde Kullanılır?
Tüm sektörler için depolama ve lojistik süreçleri hayati bir öneme sahiptir. Paletler, depolama ve lojistik süreçlerini kolaylaştırarak hem iş gücü hem de maliyetler bakımından üst düzey bir verimlilik sağlar. Peki palet nedir ve nerelerde kullanılır?
Ağır Sanayi Tekerleği Nedir? Özellikleri Nelerdir?
Ağır sanayi sektöründe hem hammaddelerin hem de nihai ürünlerin taşınması önemli işlerden biridir. Dolayısıyla lojistik alanında kullanılan araçlar ve bu araçların tekerleri de son derece önemlidir. Peki ağır sanayi tekerleği nedir, ne gibi özellikler sunar ve farklı alanlarda kullanılan ağır sanayi tekerleklerinin kullanım alanları nelerdir?
Havalı Teker Nedir? Özellikleri Nelerdir?
Taşıma ekipmanlarında kullanılan tekerlek çeşitleri taşıma performansını doğrudan etkiler. Kullanılan tekerleğin tipi taşıma kapasitesini, taşıma konforunu, esnekliği ve gürültüyü belirler. Örneğin dolgu lastikler zorlu koşullarda konforlu bir sürüş yaratmazken içi hava dolu lastiklerde durum tam tersidir. Elbette her iki tekerlek türünün de kendisine göre birtakım avantajları ve dezavantajları bulunur. Peki havalı tekerlek nedir, özellikleri nelerdir, ne gibi avantajlar sunar ve farklı ihtiyaçlara karşılık...
Sanayi Nedir? Sanayi Örnekleri Nelerdir?
Türkiye, organize sanayi bölgelerinin sayısı bakımından dünyanın önde gelen ülkelerinden biri olarak kabul ediliyor. Ayrıca çok sayıda limana sahip olması ihracat ve ithalat faaliyetleri bakımından da son derece önemli. Sanayi faaliyetleri tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de gelişim göstermeye devam ediyor. Ülkelerin ekonomik olarak gelişmesini ve toplumsal refahın yükselmesini sağlayan en önemli lokomotiflerden biri olarak kabul edilen sanayi nedir ve sanayi ürünleri nelerdir?
Çelik Nedir? Hammaddesi Nedir?
İnşaat, otomotiv, enerji ve makine de dahil olmak üzere pek çok sektörde kullanılan çelik, bugün üretim süreçlerinin de en önemli malzemelerinden biri durumunda. Sahip olduğu özellikler sayesinde maksimum bir dayanıklılık sunan bu ürün hem ekonomik olması hem de üretim süreçlerinin kolay olması nedeniyle yaygın olarak kullanılıyor. Çelik malzemeler ile hem günlük olarak kullandığımız pek çok araçta hem de devasa yapılarda karşılaşmak mümkün. Peki çelik...
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.